Padangų slėgio davikliai arba Padangų slėgio stebėjimo sistema (angliškai Tyre pressure monitoring system, TPMS) yra privaloma visuose Europos Sąjungoje parduodamuose automobiliuose nuo 2014 metų.

Yra dvi padangų slėgio matavimo sistemos – Tiesioginė ir netiesioginė.

Tiesioginė padangų slėgio matavimo sistema rodo konkretų padangų slėgį kiekvienoje padangoje. Į ratlankį įsistato ventilis su prie jo pritvirtintu padangų slėgio davikliu. Montuojant padangas labai svarbu atkreipti dėmesį į ratlankio ventilį. Dažniausiai padangų slėgio davikliai tvirtinami prie aliuminių ventilių. Tačiau dalis padangų slėgio daviklių tvirtinami ir prie guminių ventilių (ypač Ford, Opel automobiliuose). Jeigu padangų montuotojas neatkreipia dėmesio į slėgio daviklius, gali juos nulaužti ar pažeisti. Padangų montavimas tokiu atveju gali apkarsti. Tiesa, padangų slėgio davikliai šiais laikais daug nebekainuoja. Daugeliui automobilių naudotus padangų daviklius galima nusipirkti už 10-25 Eurus. Nauji, ne kiniški bet kokybiški Europoje pagaminti slėgio davikliai kainuos 30-45 Eurus už vienetą.

Padangų slėgio daviklių galiojimo laikas paprastai nurodomas kaip 7-10 metų. Tačiau realus galiojimo laikas priklauso nuo naudojimo salygų, laiko, gaminio kokybės. Jeigu slėgio davikliai ilgą laiką nebuvo naudoti, tikėtina, kad galiojmo laikas bus ilgesnis. Praktikoje teko matyti, kur slėgio daviklių baterijos dar buvo veikiančios praėjus 14 metų nuo pagaminimo datos. Iš klientų tenka išgirsti, kad pigiausi kinietiškį padangų slėgio davikliai veikia prastai arba apskritai nebeveikia žiemos metu esant žemesnei temperatūrai. Padangų slėgio daviklių baterijos keitimas nėra numatytas.

Netiesioginė padangų slėgio matavimo sistema nenaudoja tiesioginio padangos slėgio sensoriaus. Matavimas pagrįstas įvairiais kitais automobilyje esančiais davikliais, bet dažniausiai tai yra prie ABS bloko esantys davikliai, matuojantys kiekvieno rato kampinį greitį. Jei prakiuro padanga ar joje išsileido oras, sumažėja išorinis padangos diametras, o tuo pačiu ratas apsisuka daugiau kartų nei likę trys. Tokiu atveju prietaisų skydelyje gausite pranešimą, kad reikia patikrinti slėgį padangose.

Paprasčiausias būdas patikrinti, ar jūsų automobilyje yra padangų slėgio davikliai ar netiesioginė matavimo sistema būtų per automobilio prietaisų skydelį/kompiuterį. Jeigu galite matyti kiekvienos padangos konkretų slėgį, vadinasi ratlankiuose yra sumontuoti padangų slėgio davikliai. Jeigu konkretaus slėgio padangose nerodo, bet gaunate klaidą, kad padangoje trūksta oro, žiūrėkite, ar automobilio kompiuteris leidžia atstatyti parametrus (RESET). Tokiu atveju automobilis naudos netiesioginę padangų slėgio matavimo sistemą.